Apple Ipad Oyun Seti Sensible Object Beasts Of Balance

332.35 TL
Detaylar
10 gün
udjjp
8 adet
+

Sensible Object Beast of Balance

Çocuklarınıza Tablet ile  ailecek oynamak için bir oyun arıyorsanız ve klasik karton oyunlarından sıkıldaysanız size güzel bir haberimiz var. 

Artırılmış Gerçeklik destekli bir boardgame’e ne dersiniz? Sensible Object tarafından oluşturulan Beast of Balance size diğer oyunları oynamaktan vazgeçirecektir.  

Uygulama 9 dilde mevcut.

Android ve Apple satış mağazalarında satılan Beast of Balance, ölü ya da canlı olmasına bağlı farklı özelliklere sahip, yeni bir canavar olan The Ghost Grab’ı içeriyor.

Uygulama Apple TV için App Store’da dokuz farklı dilde sunulacak. Kullanıcılar Siri’yi kullanarak da bu deneyimi yaşayabilecekler.

App-enabled table top game connects digital gaming to real-world play   Multi-award winning game of skill, strategy and creation  Challenging gameplay with physical beautifully designed artefacts, blended with conjuring beautiful digital worlds  Encourages dexterity, cooperation and innovation  Over 100 fabulous beasts to discover  The base / plinth is a special sensing platform connecting all the pieces to the app via Bluetooth connection  Each object (x24) is RFID tagged to communicate with the base and app  Infinite variety playing out on screen and tabletop  Fun family game for 1-5 players  Suitable for age 7 and up  Compatible iOS (6.0 or above) or Android (4.3 or above) device and the free Beasts of Balance app are required to play  Requires x3 AA batteries (not included)


Marka:
Sensible